ÅTERSTÄLL LÖSENORD

REGISTRERA ETT KONTO

Automatisk skoskyddsmaskin – Quen Shoe Cover XT-46C

10 295 kr
12 869 kr inkl. moms

Slipp hålla balansen i märkliga kroppspositioner! Mycket tacksamt för äldre samt rörelsehindrade personer.
Använd Quen Shoe Cover XT-46C, Automatisk skoskyddsmaskin, PVC-film, upp till 1000 skoskydd per PVC-filmrulle.

Quen Shoe Cover XT-46C är en praktisk liten maskin som med tre enkla steg skapar skoskydd runt sulan på din sko. Med en  XT-46C slipper du ha en låda med hela och rena skoskydd och en låda med använda skydd på er läkarmottagning, vårdcentral, tandläkarmottagning t.ex.

På ungefär tre sekunder skapas ett skoskydd på din skosula som ser till att du inte smutsar ner eller för med dig partiklar i ett område man vill hålla rent. Fungerar även på skor med klackar.

Mått(BxDxH): 445x780x330mm
Vikt: 27kg

PRODUKTEN HAR UTGÅTT UR SORTIMENTET!

 

Slut i lager

Artikelnr: SKO-001 Kategorier: ,

Beskrivning

Automatisk skoskyddsmaskin – Quen Shoe Cover XT-46C

Quen Shoe Cover XT-46C, Automatisk skoskyddsmaskin, PVC-film, upp till 1000 skoskydd per PVC-filmrulle, svart/silver

Quen Shoe Cover XT-46C är en praktisk liten maskin som med tre enkla steg skapar skoskydd runt sulan på din sko. Med en  XT-46C slipper du ha en låda med hela och rena skoskydd och en låda med använda på er läkarmottagning, tandläkarmottagning m.fl.

På ungefär tre sekunder skapas ett skoskydd på din skosula som ser till att du inte smutsar ner eller för med dig partiklar i ett område man vill hålla rent eller sanitärt. Med hjälp av en enda PVC-filmrulle kan denna maskin skapa upp emot 1000 st (500 par) skoskydd snabbt och enkelt. PVC-filmen är dessutom återvinningsbar för att spara på belastningen för miljön.

Används med hjälp av tre enkla steg:
• Tryck ned foten tills plattan slår i botten
• Vänta i cirka tre sekunder
• Lyft bort foten, filmen är formad runt sulan och en ny filmdel rullas ut automatiskt

• Perfekt för sjukhus/mottagningar eller för husvisningar
• Enkel att använda och kan skapa upp till 1000 (500 par) skoskydd per PVC-rulle
• Filmlevereringstid: 3 sekunder
• Filmformningstid: 3 sekunder

Mått(BxDxH): 445x780x330mm
Vikt: 27kg

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”Automatisk skoskyddsmaskin – Quen Shoe Cover XT-46C”

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

TOP